top of page

Sınav 2024 Yönergesi

Uluslararası Matematiksel Modelleme Yarışması Türkiye Turnuvası 15 Kasım 2023'de başlayacaktır.

 

Turnuvaya 2023-2024 akademik yılında Türkiye genelinde tüm lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.  

Yarışma ücretsizdir. MEB Onayı Yeğitek'in sayfasında Yarışmalar bölümüne eklenmiştir: http://yegitek.meb.gov.tr/www/908-uluslararasi-matematiksel-modelleme-yarismasi-immc-turkiye-temsilciligi/icerik/2915

 

Turnuvaya katılmak isteyen takımlar Kayıt bölümünü kullanarak kayıt olmalıdır.

 

Takımlar en fazla 4 öğrenciden ve 1 takım danışmanından oluşur.

 

Bir danışman birden fazla takımda danışmanlık yapabilir ancak aynı öğrenci birden fazla takımda olamaz.

 

Kayıt olan takımlara Türkiye Turnuva sorusu 01 Aralık'tan itibaren mail ortamında gönderilecektir. Takım kaydını 01 Aralık'tan sonra yapan takımlar Turnuva sorusunu kayıt olduktan bir gün sonra edinebilirler. 

Türkiye turnuvası 20 Ocak'ta sona ermektedir. Yarışmaya katılan takımlar cevaplarını mail ortamında 20 Ocak 2024'ye kadar göndermelidir. 20 Ocak'tan sonra ulaşan çözümler değerlendirilmeyecektir. 

Değerlendirme sonrasında Türkiye Finalisti olarak Uluslararası Turnuvaya katılacak 2 takımımız web sitemizde ilan edilecek ve kendilerine mail yoluyla bilgi verilecektir. 

Uluslararası yarışma 1 Mart - 21 Mayıs arasındadır. Uluslararası yarışma websitesi: http://immchallenge.org/

Uluslararası yarışmaya katılacak takımlara katılım için gerekli Takım Numaraları ve Katılımcı Şifreleri Mail ortamında iletilecektir. 

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

Ekran Resmi 2020-10-18 12.04.24.png
bottom of page